Türk Telekom Hediye İnternet Gönderme

Türk Telekom hediye internet gönderme hizmeti ile müşterilerinin sevdiklerine kullanmaları için internet hediye etmelerine yardımcı oluyor. Günümüzde giderek artan mobil internet kullanımını desteklemek ve insanların birbirlerine destek olmasına yardımcı olmak için bu hizmet sunuluyor. Bu hizmet için belirlenen farklı limitleri belirli ücret karşılığında karşı tarafa göndermek mümkün oluyor.

Ülkemizde şuan sadece Türk Telekom tarafından sunulan bu “Hediye İnternet” hizmeti sayesinde sevdiklerinize, ailenize, arkadaşlarınıza ve dostlarınıza internet aktarmanıza imkan tanınıyor. Bu sayede etrafınızda interneti biten dostlarınıza rahatça bedava internet göndermenize imkan tanınıyor. Tabi bunu yapabilmek için öncelikle karşınızda ki insanında Türk Telekom abonesi olması gerekiyor.

Türk Telekom Hediye İnternet

Türk Telekom Hediye İnternet Gönderme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hediye internet gönderme işleminin yapılması çok basittir. Tabi sadece hediye göndermenize gerek yok aynı zamanda istemenizde mümkündür. Babanızdan, abinizden, arkadaşınızdan, sevgilinizden internet göndermelerini talep etmekte mümkündür. Bu işlemleri yapmak için doğru şekilde mesaj atmanız gerekiyor.

  • Birisinden internet istemek için yapmanız gereken “ISTE” yazıp istenilen veri miktarını ve telefon numarasını yazarak 9433’e mesaj atmanız gerekiyor. Örneğin, “ISTE 0 555 555 55 55 1GB” şeklinde mesajınızı yazıp göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Hediye etmek isteyen aboneler ise aynı işlemi “HEDIYE” yazarak atmaları gerekiyor. Bunu yazdıktan sonra gönderilecek numarayı ve internet miktarını aralarında boşluk bırakarak yazmanız yeterli olacaktır. Örneğin, “HEDIYE 0 555 555 55 55 1 GB” şeklinde yazıp 9433’e mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Türk Telekom Hediye İnternet Hizmetinde Bilinmesi Gerekenler

Türk Telekom hediye internet servisini kullanacakların bilmesi gereken bazı detaylar vardır. Gönderilecek internet miktarlarının ücretleri en önemli noktadır. Sıra ile sunulan miktarları ve ücretleri aşağıda ki gibidir. Servis ücreti olarak standart 1 TL alınmaktadır. Üzerinde gönderilecek internet miktarının ücreti eklenecektir. Örneğin 100 MB internet bedeli 5 TL’dir, üzerine 1 TL hizmet ücreti alınarak 6 TL alınmaktadır.

  • 100 MB için 5 TL,
  • 250 MB için 9 TL,
  • 1 GB için 15 TL,
  • 4 GB için 35 TL ücret istenmektedir.

Bu hizmeti hem faturalı hat sahipleri hem de faturasız hat sahipleri kullanabilmektedir. Bu hizmetin ücreti hediye internet göndermek isteyen müşteriye yansıtılmaktadır. Faturalı hat kullanıcıları için faturalarına yansıtılırken, faturasız hat kullanıcılarınsa hatlarında bulunan TL miktarından düşülmektedir.

Bu hizmet için ayrıca belirli sınırlamalarda vardır. Bir abone diğer aboneye aylık maksimum olarak 4 GB internet gönderebilmektedir. Bunun üzerinde bir gönderim yapması şuan için mümkün değildir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir